Zaujímavé fakty o vode

22. septembra 2017

Zaujímavé fakty o vode

Každý vie, že voda je pre nás životne dôležitá. Každý deň kvôli jej znečisteniu vo svete zomierajú tisícky ľudí, ktorí nemajú prístup k čistej pitnej vode. Na druhej strane sú na svete ľudia, ktorí sú ochotní za jednu fľašu vody zaplatiť niekoľko stoviek tisíc dolárov, len preto, lebo je vykladaná zlatom a diamantmi. Pre viac informácií a zaujímavých faktov zo sveta vody pokračujte v čítaní..


Kontaminovaná voda v rozvojových krajinách
Zdroj: waterless-works.com

Pitie a používanie kontaminovanej vody spôsobuje vo svete množstvo zdravotných problémov. Ohrozené sú najmä rozvojové krajiny, v ktorých sa ochorenia spojené so znečistením vody a zlou hygienou šíria veľmi rýchlo.

V celosvetovom meradle je až polovica nemocničkých lôžok „obsadená“ pacientmi, ktorých choroby sú spojené s vodou. 

Každý deň zomrie v dôsledku kontaminovanej vody a
zlej hygiene viac ako 4 000 ľudí, z toho sú 90% deti. 

.

.

Voda na Zemi
Zdroj: omega-level.net

Naša planéta je uzatvorený systém, čo znamená, že v prírode funguje prirodzený kolobeh vody. Voda z riek a oceánov sa vyparuje a vstupuje do atmosféry. Následne v podobe zrážok opäť dopadá na zem a stáva sa súčasťou povrchovej alebo podzemnej vody.

To znamená, že voda, ktorú pili dinosaury pred miliónmi rokov, sa nachádza na Zemi aj dnes.

Len 1% vody na Zemi je pitnej. Takmer 97% predstavuje slaná (alebo inak nepitná) voda. Zvyšné 2% sú obsiahnuté v ľadovcoch.

V každom kg morskej vody sa nachádza až 35 gramov soli.

Najdrahšia fľaša vody na svete Aurum 79
Zdroj: extravaganzi.com

Denne minie človek priemerne 300 až 380 litrov vody. Využívame ju pri bežných úkonoch v domácnosti, varení, umývaní, sprchovaní či kúpaní, ale nezanedbateľné množstvo vody sa minie napríklad aj splachovaním. Veľký podiel má tiež pitná voda, ktorej človek potrebuje pri správnej hydratácii organizmu 2 až 4 litre denne.

Pri jednej priemernej horúcej sprche (cca 8 minút) sa spotrebuje až 62 litrov vody. Pri kúpeli je to v priemere o niečo viac – 80 litrov vody.

Za najdrahšiu fľašu vody s názvom Aurum 79 by ste si zaplatili až $900,000. Je vyrobená z najkvalitnejšieho krištáľového skla a vykladaná čistým zlatom a 113 diamantmi. Vo vode sú navyše obsiahnuté jedlé vločky čistého zlata.

+421 905 700 701 Mám záujem