Piesok vo vode a zakalená voda

Mechanické nečistoty ako piesok, štrk, hrdza alebo kal predstavujú častý problém s vodou pochádzajúcej z vlastného zdroja, akým je studňa či vrt. Tieto problémy sa však vyskytujú aj v obecných vodovodoch. Mechanické nečistoty predstavujú veľké riziko, aj keď sa spočiatku prejavujú upchávaním potrubia – tento problém by ste nemali podceňovať. Predídete tak možným škodám. V opačnom prípade hrozí úplné zničenie úpravovne vody, čo môže byť pri použití kvalitných technológií veľmi nákladné.

Úpravu vody mechanickou predfiltráciou je potrebné zaistiť pri každom jednom vrte, prípadne studni. V tomto prípade je dôležité dbať na kvalitu a veľkosť samotnej filtrácie. Pri jej podcenení môžete očakávať škody na všetkých technológiách, cez ktoré voda preteká, kde nehrozí len upchatie, ale ak sa zasiahne neskoro, môžu mechanické nečistoty a zanesenie spôsobiť až ich úplné rozbitie. Menší druh tejto filtrácie sa odporúča použiť aj na obecnej vode, kvôli ochrane drahých spotrebičov, prípadne ďalších úpravovní vody, keďže menšie mechanické nečistoty sa môžu dostať aj do takejto vody.

Obsah podstránky

Aký filter na vodu si vybrať?

Na trhu nájdete viacero typov sedimentačných filtrov na vodu proti piesku, hline, úlomkom hrdze, štrku či ďalším mechanickým nečistotám, my sa snažíme zamerať na tie najkvalitnejšie, a tak poskytnúť zákazníkom spoľahlivé a účinné riešenie, ktoré zbaví vodu všetkých  spomínaných sedimentov.

Bezúdržbový filter na vodu

Jednou z možností, ako sa zbaviť mechanických nečistôt, je použitie bezúdržbového filtra na vodu, s ktorým ušetríte čas aj peniaze, keďže nepotrebuje žiadnu údržbu – dosypávanie uhlia, výmenu filtračných vložiek, rukávov a podobne. Ide o plnoautomatickú jednotku obsahujúcu mechanický a uhlíkový filter, ktorá funguje ako účinný čistič vody – vodu nie len prečistí od väčších mechanických nečistôt, vlasov, štrku, piesku a ďalších, ale na druhej strane z nej odstráni aj chlór vo vode, jeho zlúčeniny a upraví nepríjemnú chuť a vôňu vašej vody.

Sedimentačné filtre na vodu

Mechanické nečistoty sa filtrujú pomocou vložiek alebo filtračných rukávov. Obsahujú pevnú sieťku s malými otvormi, vďaka ktorým sa tieto nečistoty zachytia na povrchu. Pri mechanickej filtrácií rozlišujeme kapacitu filtrácie pomocou mikrometrov – je to priepustnosť, respektíve veľkosť pórov vo vložke. To znamená, že čím viac mikrometrov filtrácia má, tým menej sedimentov zachytí.

Ako odstrániť mechanické nečistoty z vody?

Aby sme zabránili zdravotným problémom alebo škodám z poškodenia kotlov, rozvodov je potrebná montáž mechanickej filtrácie. Pokiaľ plánujete novú studňu alebo vrt je úprava vody mechanickým filtrom nevyhnutná.

Ponuka mechanických filtrov na vodu

Potrubný filter Aquatip CLASSIC 10"
14.90 €

Vysoko kvalitný filter Aquatip® ponúka širokú škálu využitia nielen v domácnosti, ale aj v potravinárskom či chemickom priemysle.

Zobraziť
Potrubný filter Aquatip BigBlue 20"
59.90 €

Vylepšený potrubný filtr pre vodu s označením BigBlue® vo vyššej verzii je vhodný všade tam, kde je potrebná dôkladná úprava vody prostredníctvom efektívnej filtrácie s cieľom odstrániť mechanické nečistoty.

Zobraziť
Pieskový vodný filter Aquatip® BNT 22
Pieskový vodný filter Aquatip® BNT 22
690 €

Samopreplachovací mechanický filter s pieskovou filtráciou Aquatip BNT 22L je jedným z typov vodných filtrov určených na čistenie vody od mechanických nečistôt a sedimentov. Jeho princíp fungovania spočíva v tom, že voda prechádza cez vrstvu jemného piesku, ktorý zachytáva a zadržiava rôzne nečistoty a častice.

Zobraziť

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
+421 905 700 701 Mám záujem