Živá alkalická voda

V posledných rokoch sa neustále dozvedáme o acidóze, teda prekyslovaní organizmu, ktoré vedie k mnohým civilizačným ochoreniam vrátane rakoviny. Spôsobujee to nízka kvalita potravín, vody a hektický životný štýl, ktorý priamo ovplyvňuje vnútorné prostredie tela. Udržiavať kyslosť organizmu v rovnováhe pomáha pitie ionizovanej alkalickej vody, ktorá má vysoké pH hodnoty. Ide o jednu z hlavných výhod vody, ktorú voláme živá voda.

Ionizovanú vodu získavame prostredníctvom elektronického filtra – ionizátora vody, ktorý premieňa bežnú vodu na alkalickú alebo acidickú. Zásaditá voda je vedľajším produktom filtrácie, ide o kyslú vodu nazývanú acidická voda, ktorá má taktiež svoje využitie. Je výborná predovšetkým na dezinfekciu a starostlivosť o pokožku.

Zvýšené hodnoty pH vody majú mnoho pozitívnych účinkov na zdravie od lepšej hydratácie, vstrebávania sa do buniek až po antioxidačné vlastnosti. Ide o silný antioxidant, ktorý je vo vyspelých krajinách používaný ako liečebná metóda. Naopak nízke hodnoty pH vody sa podieľajú na prekyslení organizmu, čo môže spôsobovať množstvo zdravotných problémov.

Obsah podstránky

Alkalická voda a jej účinky

Skúsení odborníci sa zhodujú, že alkalická voda môže byť účinnou nechemickou zbraňou v boji proti rakovine. Vedci tvrdia, že voda upravená ionizačným procesom dokáže pozitívne ovplyvniť naše vnútorné prostredie. Na túto úpravu vody sú najvhodnejšie vodné filtre a ionizátory vody, ktoré fungujú na princípe mineralizácie alebo elektrolýzy. Takto upravená voda poskytuje telu potrebnú energiu na zastavenie chorobných procesov a vytvára nepriaznivé podmienky pre rozmnožovanie a rast rakovinotvorných buniek.

Výhody alkalickej vody

 • 6-krát silnejšie hydratačné schopnosti ako bežná voda
 • antioxidačné vlastnosti, spomaľuje starnutie
 • účinne bojuje s voľnými radikálmi v tele, ktoré vyplavuje
 • ľahšie sa absorbuje do tela (jej molekulárne zoskupenia tvorí len 5-6 molekúl)
 • vyrovnáva pH v tele
 • slúži ako prevencia chorôb

Nevýhody alkalickej vody

 • silné dezinfekčné účinky
 • kozmetické účely
 • prospešná v starostlivosti o pleť – má pH blízke pokožke (5,5)
 • umývanie domácich zvierat (výsledkom používania acidickej vody je lesklá srsť)
 • pôsobí antibakteriálne (kyslá voda s pH okolo 3)

Ako fungujú ionizátory vody?

Na trhu nájdete množstvo druhov ionizátorov vody, od tých klasických fungujúcich na báze elektrolýzy v starších i moderných prevedeniach s dotykovým panelom až po malé praktické zariadenia na ionizovanie vody. Mini ionizátory vody však fungujú na inom princípe – voda v nich preteká cez zmes špeciálnych minerálov, ktoré ju obohatia a zároveň zvyšujú jej pH a celkovú kvalitu. Pokiaľ už vlastníte a používate na filtrovanie vody iné zariadenie, napr. reverznú osmózu, je možné k nej dodať samostatný filtračný modul určený na zvýšenie pH vody. V takomto prípade ide taktiež o zmes minerálov – podobne, ako je tomu pri mini ionizátoroch vody, ktorá sa v filtračnom module nachádza a vodu ním prechádzajúcu „oživuje“.

Zapojenie ionizátora vody

Zapojenie ionizátoru vody

Filtračný modul Aquion s reverznou osmózou

Filtračný modul Aquion s reverznou osmózou

Alternatívou je v tomto prípade filtračná vložka s aktívnym vodíkom, ktorá slúži ako súčasť filtračného systému reverznej osmózy. Reverzná osmóza vodu zbaví všetkých nežiadúcich látok a filter z nej následne produkuje alkalickú vodu so zvýšeným pH a zníženým ORP. Životnosť filtračnej vložky je 10 mesiacov.

Ionizácia vody prostredníctvom elektrolýzy

Ionizácia vody prostredníctvom elektrolýzy

Klasické ionizátory vody premieňajú vodu na alkalickú a acidickú prostredníctvom procesu elektrolýzy, počas ktorejpozitívne nabité ióny, prechádzajú na zápornú elektródu a naopak. Záporne nabité ióny, sa zhromažďujú na kladnej elektróde. Takýmto procesom sa voda delí na živú, alkalickú, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov pre zdravie, je vhodná na pitie vďaka vysokému pH a nízkemu ORP, lepšie sa vstrebáva do buniek a má vyššiu mineralizáciu. Vedľajším produktom je acidická voda, ktorú je možné využiť napríklad na dezinfekciu. Keďže kyslá voda má antibakteriálne, antiseptické a protizápalové vlastnosti, je účinná aj pri ošetrovaní ekzémov či drobných rán.

Ionizátory vody so zmesou vzácnych minerálov

Novinkou na trhu sú tzv. mini ionizátory vody, v ktorých neprebieha elektrolýza, ale voda je v nich ionizovaná prostredníctvom špeciálnej zmesi vzácnych minerálov, ktoré ju navyše obohacujú – výsledkom je živá alkalická voda. Filtračný granulát je tvorený 13 typmi rôznych minerálov, medzi nimi napríklad turmalín (vplýva na zhluky buniek, ktoré rozkladá na menšie a tak spôsobuje lepšie prenikanie vody do buniek a silnejšiu hydratáciu organizmu), nanoprášok striebra so silnými antibakteriálnymi účinkami, zeolit a maifanit, ktoré pôsobia ako prírodná dezinfekcia, bentonit, vzácny druh nefritu nefrit mu yu obohacujúci vodu až o 26 minerálnych látok a ďalšie. Ionizátory vody fungujúce na takomto princípe sú praktickými spratnými zariadeniami, predávajú sa vo forme malého alkalizátora či ionizačnej kanvice, ktorá v domácnosti nezaberie veľa miesta. Ak chcete mať ionizovanú vodu pri sebe kedykoľvek a kdekoľvek, je ideálnym riešením ionizačná fľaša. Mini ionizátory produkujú vodu s pH okolo hodnoty 8 a ORP -300 mV.

Ionizátory vody so zmesou vzácnych minerálov

Ako si vybrať ionizátor vody?

Cena ionizácie vody závisí od formy, ktorú použijete. V prípade malých zariadení na alkalizáciu s minerálnou zmesou máte možnosť ionizácie vody za niekoľko desiatok eur. Na druhej strane klasické ionizátory vody fungujúce na báze procesu elektrolýzy sú pomerne drahými zariadeniami, keďže sú na ich výrobu potrebné kvalitné a drahé materiály (platina, titán). V tomto prípade je však v rovnakom pomere vyššia aj účinnosť, spoľahlivosť a životnosť zariadenia.

V prípade záujmu o komplexnejší rozbor vašej vody spolu s určením hodnoty pH nás neváhajte kontaktovať.

Ponuka ionizátorov vody

Ionizátor vody aQuator Vivo Silver
Ionizátor vody aQuator Vivo Silver
529 €

Kompaktné zariadenie, ktoré dokáže v krátkom čase prispôsobiť pH vody podľa vašich preferencií a ponúka možnosť výroby alkalického, acidického a strieborného typu vody.

Zobraziť
Ionizátor Aquator Silver
Ionizátor Aquator Silver
449 €

Inovatívne zariadenie na ionizáciu vody určené pre domáce použitie. Jeho unikátna funkcia spočíva v schopnosti striebrenia vody.

Zobraziť
Ionizátor Chanson Royale
Ionizátor Chanson Royale
2780 €

Exkluzívny ionizátor vody, ktorý sa vyníma svojím sofistikovaným dizajnom a účinnosťou.

Zobraziť

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
+421 905 700 701 Mám záujem